1907/36
Fransk Rococo chaiselong af delvis bemalet og forgyldt træ, stående på let svungne ben, prydet med kæmninger. 18. årh. L. 190.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Restaureret. Løse samlinger.
Ældre malerier og møbler, 11. februar 2019
Vurdering
Hammerslag
16 bud