2119/44
Fransk konsolur af sienna marmor og patineret og forgyldt bronze, urhus prydet med Démosthènes. 19. årh.s midte. H. 46.
Brugsslitage. Pendul samt optræksnøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Vurdering
Hammerslag