2119/​44

Fransk konsolur af sienna marmor og patineret og forgyldt bronze, urhus prydet med Démosthènes. 19. årh.s midte. H. 46.

Brugsslitage. Pendul samt optræksnøgle medfølger.

Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

1.750 DKK

1.750 DKK
(Autobud) 1.700 DKK
1.700 DKK
(Autobud) 1.650 DKK
1.600 DKK
1.550 DKK
1.500 DKK