2023/725
Jo Hammerborg (f. 1920, d. 1982)
“Nova”. Pendel af messing. Designet 1963. Udført hos Fog & Mørup. H. 18. Diam. 40.
Litteratur: Fog & Mørup katalog s. 6.
Stand
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 2. juni 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
31 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||