1716/​149

Dansk senempire spejl i ramme af forgyldt træ og gesso, rigt dekoreret med bladværk. Ca. 1840. H. 76. B. 99.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Enkelte afskalninger.

Ældre malerier og møbler, 17. april 2017

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag