1716/149
Dansk senempire spejl i ramme af forgyldt træ og gesso, rigt dekoreret med bladværk. Ca. 1840. H. 76. B. 99.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Enkelte afskalninger.
Ældre malerier og møbler, 17. april 2017
Vurdering
Hammerslag