836/184
Evgeny Ivanovich Naps (, 19. årh., russisk kunstner)
Russisk figur af patineret bronze forestillende en kossak til hest. Sign. Naps. Udført hos bronzestøber C. F. Woerffel. H. 26. L. 26. B. 10.
Russisk kunst, møbler og varia, 28. november 2012
Vurdering
Hammerslag