1333/717
Johannes Andersen (f. 1922)
“Juliane”. Sæt på seks stole af eg betrukket med brunt skind. Udført hos Uldum Møbelfabrik, med label. (6)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker på stel. Skind i sæder med patina og overfladeridser. En stol med reparation ved samling øverst i højre side og på venstre sarg.
Moderne kunst og design, 13. august 2013
Vurdering
Hammerslag
15 bud