2043/506
Ingálvur av Reyni (f. Tórshavn 1920, d. s.st. 2005)
Landskabsabstraktion, Færøerne. Sign. I. Av. Reyni-78. Olie på lærred. 40×55.
Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag