Christian Zacho (f. Grenaa 1843, d. Hellerup 1913)
Kystparti med talrige skibe på fjorden. Sign. Chr. Zacho 1911. Olie på lærred. 38×55.
Behov for let overfladerensning. Få, mindre krakeleringer samt afskalninger. Lærredet er dubleret.