2027/566
Hans Scherfig (f. København 1905, d. Fredensborg 1979)
“Syv giraffer”. Sign. Scherfig 1964. Litografi i farver. Lysmål 42×60.
Litteratur: Lamberth nr. 2.
Papiret er gulnet. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 30. juni 2020
Vurdering
Hammerslag
15 bud