Dansk design
Tre cigaræsker af palisander med indlægninger af sterlingsølv. To stemplet. Udført hos Andersen og Søhoel, Aarhus. H. 4. L. 14,8. B. 11. H. 4,5. L. 25. B. 12,4 og H. 5,2. L. 21,7. B. 15,5. (3)
CITES certifikat medfølger.
Enkelte ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 14. januar 2014
24 bud