2022/893
Dansk design
“Bridgelampe”. Uplight standerlampe af forkromet og sølvlakeret metal. Model A 88. Udført hos Louis Poulsen. 1930'erne. H. 164.
Stand
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 26. maj 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
3 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|