2022/​893

Dansk design

“Bridgelampe”. Uplight standerlampe af forkromet og sølvlakeret metal. Model A 88. Udført hos Louis Poulsen. 1930'erne. H. 164.

Stand

Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Auktion

Moderne kunst og design, 26. maj 2020

Kategori
Vur­dering

4.000 DKK

Solgt

Hammerslag

2.200 DKK  

3 bud

Tidspunkt Byder Bud
2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK