2022/40
Carlo Hornung Jensen (f. København 1882, d. sst. 1960)
Dansk sommerlandskab med karl ved hesteforspand. Sign. C. Hornung Jensen 1929. Olie på lærred. 130×160.
Behov for let overfladerensning. Lærred trækker let i hjørnerne.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020
Vurdering
Hammerslag