2104/242
Sophie Louise Stjernstedt (f. Värmland 1845, d. Stockholm 1927)
Svensk kystparti med fiskerhuse. Sign. S. Stjernstedt. Olie på lærred. 35,5×48.
Mindre afskalninger og krakeleringer. Enkelte minimale retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
19 bud