2249/672
Kay Christensen (f. Hellerup 1899, d. Rude 1981)
“Skæbnen puster en skikkelse ud i verden”, 1976. Sign. Kay C samt dateret, betitlet på bagsiden. Olie på plade. 12×18.
Moderne kunst og design (udskudt), 8. december 2022
Vurdering
Hammerslag
23 bud