Tre figurer af udskåret elfenben. Indien. 20. årh.s første halvdel. H. 17–20. (3)
Gulnede. Afslag på fingre. Naga limet på soklen. Mindre revner i træet. Løs hånd, fløjte mangler. To løse arme medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021