1338/​1557

“Dobbeltriflet” bestik af sølv. Vægt ekskl. dele med stål 2.193 gr. (77)

Bestående af: 11 middagsgafler, 12 middagsknive, 12 middagsskeer, 6 frokostgafler, 12 frokostknive, 12 dessertskeer og 12 kaffeskeer.

Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker.

Auktion

Varia, 19. september 2013

Kategori
Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Solgt

Hammerslag

6.000 DKK  

3 bud

Tidspunkt Byder Bud
(Autobud) 6.000 DKK
5.500 DKK
4.000 DKK