1338/1557
“Dobbeltriflet” bestik af sølv. Vægt ekskl. dele med stål 2.193 gr. (77)
Bestående af: 11 middagsgafler, 12 middagsknive, 12 middagsskeer, 6 frokostgafler, 12 frokostknive, 12 dessertskeer og 12 kaffeskeer.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker.
Auktion
Varia, 19. september 2013
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
3 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||