2142/134
Fire senempire rammer af forgyldt træ og gesso. Delvis dekorerede med blomster og bladværk. 19. årh. Indvendige mål 36×44–49×59. Udvendige mål 48×57–64×74. (4)
Brugsslitage. Ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
29 bud