2138/359
Thailandsk Buddha af forgyldt bronze, prydet med talrige flusser, stående på pagodeformet trone. 20. årh. H. 58 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag
18 bud