2416/537
Dansk møbeldesign
Et par skabe af eg, front med to låger med greb af messing. 1970–80'erne. H. 72. B. 95. D. 46. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Det ene skab med større fugtskjold. Top med nuanceforskelle.
Moderne kunst og design, 16. april 2024
Vurdering
Hammerslag