2446/890
Dansk møbeldesign
Spisebord af palisander med hollandsk udtræk. Udført og mærket hos Skovby Møbelfabrik. 1970'erne. H. 72. L. 140/260. B. 90.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Falmet.
Vurdering