2418/33
Tre kinesiske stande en miniature af zitan og rodtræ, firsidet form, bestående af to højere og en lavere stand. 18/19. årh. Vægt 825 g. H: 27,5–31,5 cm. (3)
Proveniens: Dansk privatsamling
En fremstår med revne i bordpladen.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. april 2024
Vurdering
Hammerslag