Antikt Sarouk tæppe, Persien. Dekorativt medaljondesign. 20. årh.s første halvdel. 195×277.
Bemærk venligst: Intet eftersyn lørdag 9. oktober. Please note: No preview saturday 9th october.
Små smalle yderborter mangler. Slidte kanter. Slidte frynser. Jævnt slidt. Hårdt slidt. Hul, ca. 1×8 cm.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021
40 bud