12016/199
Johannes Hofmeister (f. Hjørring 1914, d. sst. 1990)
To kompositioner, 3/10 og 78/81. Sign. hhv. Johannes Hofmeister 63 og 70. Litografier. Bladstørrelse 56×62,2/53,8×62,5. Uindrammede. (2)
Farvelitografi med lysrand, ellers begge i god stand.
Kunst, antikviteter & design, 16. april 2020
Vurdering
Hammerslag