841/864
Gerda Wegener (f. Hammelev 1886, d. Frederiksberg 1940)
“Nature Morte”. Sign. Gerda Wegener 27; betitlet på bagsiden. Olie på lærred. 46×38.
Moderne malerier og skulpturer, 11. juni 2013
Vurdering
Hammerslag