2450/848
To ovale papirkurve af sortlakeret metal, heraf den ene med rød lakering indvendigt. Hanke omviklet med patineret spanskrørsflet. Udført og delvist mærket hos Torben Ørskov & Co. H. 34. (2)
Brugsslitage. Ridser og mærker. Rust. Flet med mindre defekter.
Vurdering