2027/​703

Dansk møbeldesign

Et sæt på otte stole af palisander, betrukket i sæde med lyst stribet møbelstof. 1960'erne. (8)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Betræk med smuds og pletter.

Moderne kunst og design, 30. juni 2020

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

4.200 DKK

4.200 DKK
4.000 DKK