2027/703
Dansk møbeldesign
Et sæt på otte stole af palisander, betrukket i sæde med lyst stribet møbelstof. 1960'erne. (8)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Betræk med smuds og pletter.
Moderne kunst og design, 30. juni 2020
Vurdering
Hammerslag