2249/664
Allan Scharff (f. 1945)
“Fluesnapper”. Æske af sterlingsølv. Stemplet Scharff, Denmark, 2, 1980. Vægt 185 g. H. maks. 7,5. L. maks. 11.
Original tilhørende stofpose med påsyet stofmærke signeret “Fluesnapper, Allan Scharff 1980”, medfølger.
Kopi af til bonbonnieren hørende hilsen / faktura til nuværende ejer fra Allan Scharff dateret 10. dec. 1980 medfølger.
Enkelte lette overfladeridser.
Moderne kunst og design (udskudt), 8. december 2022
Vurdering
Hammerslag
21 bud