1950/​267
Franz Iffland: Figur af patineret bronze i form af pige på stol. Sign. H. 22 cm.

Be­skriv­el­se

Figur af patineret bronze i form af pige på stol. Sign. H. 22 cm.

Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019

Skulpturer & bronzer

Kunstner

Franz Iffland (f. Berlin 1862, d. 1935)

Vur­dering

1.000–1.500 kr.

Hammerslag

1.100 kr.

10 bud

1.100 kr.
(Autobud) 1.050 kr.
1.000 kr.
(Autobud) 950 kr.
900 kr.
(Autobud) 850 kr.
800 kr.
(Autobud) 600 kr.
550 kr.
500 kr.