1950/​267

Franz Iffland (f. Berlin 1862, d. 1935)

Figur af patineret bronze i form af pige på stol. Sign. H. 22 cm.

Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019

Vur­dering

1.000–1.500 DKK

Hammerslag

1.100 DKK

10 bud

1.100 DKK
(Autobud) 1.050 DKK
1.000 DKK
(Autobud) 950 DKK
900 DKK
(Autobud) 850 DKK
800 DKK
(Autobud) 600 DKK
550 DKK
500 DKK