2119/135
Et par stager af blackbuck horn med monteringer af forsølvet metal, stående på base af sortmalet træ. 20. årh. H. 53 cm. (2)
Købt hos Ralph Lauren i Paris, 1990’erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Let løse ved samlinger.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Vurdering
Hammerslag