2445/​878

Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)

“GE 260”. Et par lænestole med stel af mahogni. Sæde samt ryg betrukket med blå uld. Udført og stemplet hos Getama, Gedsted. (2)

Litteratur: "Dansk Kunsthåndværk nr. 6, 1956.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Mindre afslag. En stol med restaureret stel og med defekter - Se billeder.

Fra i Lyngby
Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

11 bud

1164036 5.500 DKK
813074 (Autobud) 5.000 DKK
1164036 4.800 DKK
813074 (Autobud) 4.400 DKK
1164036 4.200 DKK
813074 (Autobud) 4.000 DKK
1164036 3.800 DKK
813074 3.600 DKK
872390 (Autobud) 3.400 DKK
813074 3.200 DKK
872390 3.000 DKK