Charles Loupot (f. Nice 1892, d. Les Arcs 1962)
“Bieres La Meuse - La Blonde/La Brune”. Forlæg til plakat. Dobbeltsign. Ch. Loupot. Gouache, akvarel og kridt på papir. Lysmål 159×107.
Talrige mindre huller efter tegnestifter i hjørnerne. Talrige mindre folder i hjørnerne og langs papiret. Eftersyn tilrådes. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 22. september 2020