2445/​206

Bertel Thorvaldsen, efter (f. København 1770, d. sst. 1844)

“Liggende løve” figur af biscuit. Den kongelige Porcelainsfabrik, 19. årh. L. 18,5 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Afslag på hjørne.

I Lyngby
Vur­dering

2.000 DKK

Dette emne er udgået

810907 1.000 DKK