2446/507
Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved)
Stor vase af lertøj modelleret med indridsede blomstermotiver i relief samt dekoreret med uranglasur. Sign. HAK. Udført hos Kähler. H. 32.
Brugs- og alderspatina, herunder ridser og mærker. Større afslag samt brændingsrevne på munding.
Vurdering
Hammerslag
34 bud
501821 | ||
1118558 | ||
501821 (Autobud) | ||
1118558 | ||
501821 (Autobud) | ||
1118558 | ||
501821 (Autobud) | ||
1118558 | ||
501821 (Autobud) | ||
1118558 | ||
501821 (Autobud) | ||
1118558 | ||
501821 (Autobud) | ||
1118558 | ||
501821 (Autobud) | ||
1118558 | ||
501821 (Autobud) | ||
1118558 | ||
501821 (Autobud) | ||
1118558 | ||
501821 | ||
882182 (Autobud) | ||
1138259 | ||
882182 (Autobud) | ||
1138259 | ||
882182 (Autobud) | ||
1138259 | ||
882182 (Autobud) | ||
1138259 | ||
882182 | ||
923867 | ||
1075341 | ||
912636 | ||
919584 |