2446/​507

Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved)

Stor vase af lertøj modelleret med indridsede blomstermotiver i relief samt dekoreret med uranglasur. Sign. HAK. Udført hos Kähler. H. 32.

Brugs- og alderspatina, herunder ridser og mærker. Større afslag samt brændingsrevne på munding.

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

3.600 DKK

34 bud

501821 3.600 DKK
1118558 3.400 DKK
501821 (Autobud) 3.200 DKK
1118558 3.000 DKK
501821 (Autobud) 2.900 DKK
1118558 2.800 DKK
501821 (Autobud) 2.700 DKK
1118558 2.600 DKK
501821 (Autobud) 2.500 DKK
1118558 2.400 DKK
501821 (Autobud) 2.300 DKK
1118558 2.200 DKK
501821 (Autobud) 2.100 DKK
1118558 2.000 DKK
501821 (Autobud) 1.950 DKK
1118558 1.900 DKK
501821 (Autobud) 1.850 DKK
1118558 1.800 DKK
501821 (Autobud) 1.750 DKK
1118558 1.700 DKK
501821 1.650 DKK
882182 (Autobud) 1.600 DKK
1138259 1.550 DKK
882182 (Autobud) 1.500 DKK
1138259 1.450 DKK
882182 (Autobud) 1.400 DKK
1138259 1.350 DKK
882182 (Autobud) 1.300 DKK
1138259 1.250 DKK
882182 1.200 DKK
923867 1.150 DKK
1075341 1.100 DKK
912636 1.050 DKK
919584 1.000 DKK