2439/1749
Kaare Klint (f. Frederiksberg 1888, d. København 1954)
“Kip-lampe”. Sæt på fire væg/bordlamper med stel af messing med greb af vinyl, monteret med plisseret skærm af akryl. Model 306. Udført hos Le Klint. Ca. H. 41. (4)
Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.
Dette emne handles i fuldmoms
Stand
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Eftersyn
Fra
i
Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
17 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
1081737 | ||
1140462 (Autobud) | ||
1081737 | ||
1140462 (Autobud) | ||
815067 | ||
1140462 (Autobud) | ||
815067 | ||
1140462 (Autobud) | ||
815067 | ||
1140462 (Autobud) | ||
815067 | ||
1140462 | ||
896810 | ||
1147345 | ||
844225 | ||
1088127 | ||
1147345 |