1312/109
Frederik Rohde (f. København 1816, d. Frederiksberg 1886)
Parti fra en landsby i Tyskland. Sign. F. Rohde 1865. Olie på lærred. 24×29.
Enkelt retouchering.
Ældre malerier og møbler, 18. marts 2013
Vurdering
Hammerslag
10 bud