1831/828
Peter J. Lassen (f. 1930, d. 2019)
“Montana”. Reolvæg af grålakeret MDF, bestående af otte bogkasser, et skab og tre sokler. Udført hos Montana. H./B. 70. D. 30. (12)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. En hylde med revne.
Moderne kunst og design, 31. juli 2018
Vurdering
Hammerslag
40 bud