2417/​636

Dansk snedkermester

Daybed med stel af bejdset bøg. Sider samt dybthæftet ryg betrukket med lys kanvas, samt skind knapper og keder. H. 38. L. 175. D. 61.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker, hak og afslag på ben. Nybetrukket.

Moderne kunst og design, 23. april 2024

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag

8.500 DKK

8.500 DKK
(Autobud) 8.000 DKK
7.500 DKK
(Autobud) 6.500 DKK
6.000 DKK
(Autobud) 4.400 DKK
4.200 DKK
4.000 DKK