2417/636
Dansk snedkermester
Daybed med stel af bejdset bøg. Sider samt dybthæftet ryg betrukket med lys kanvas, samt skind knapper og keder. H. 38. L. 175. D. 61.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker, hak og afslag på ben. Nybetrukket.
Moderne kunst og design, 23. april 2024
Vurdering
Hammerslag