2448/​219

Dansk kommode af guldstafferet elmetræ, front med tre svungne ligsknækkede skuffer. Rokoko form, 19. årh. H. 73. B. 88. D. 48.

Enkelte ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger. Restaureret.

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

4.200 DKK

836355 4.200 DKK
605616 (Autobud) 4.000 DKK
836355 3.800 DKK
605616 (Autobud) 3.600 DKK
836355 3.400 DKK
605616 3.200 DKK
936317 3.000 DKK