2440/​1132

A. Michelsen (, København, 20. årh.s begyndelse)

Marguerit smykkesæt af forgyldt sterlingsølv bestående af broche og et par øreclips hver prydet med grøn emalje. Broche diam. 5 cm. Øreclips diam. 25 mm. (3)

Æsker medfølger.

Fremstår med minimale alders- og brugsspor.

Danske mestre, 2. oktober 2024

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

3.200 DKK

3.200 DKK
3.000 DKK