12144/137
Arling Gade (f. 1919, d. 2011)
Strikkende bondekone. Sign. Arling Gade. Olie på lærred. Lysmål 39 ×49. Rammemål 58 × 68. Indrammet.
Ramme med små afslag.
Kunst, antikviteter & design, 4. november 2021
Vurdering
Hammerslag