Ib Geertsen (f. København 1919, d. sst. 2009)
“Svævende tegn”. Mobile. Usign. Gult bemalet metal. Udført i edition for Politikens Galleri. H. 44. B. 50. (2)
Inklusiv bog fra udstillingen Ib Geertsen - Linje, Form og Farve, Tømmerlåven på Nyfossum 24.05–28.09 2003.
Let brugspatina. Nogle enkelte minimale ujævnheder i malingen antageligt hidrørende fra fremstillingen. Herudover intet at bemærke.
Moderne kunst og design, 8. december 2020
52 bud