2115/40
Anthonore Christensen (f. København 1849, d. Usserød 1926)
Opstilling med roser. Sign. monogram, 1892. Olie på lærred. 32,5×25,5.
Krakeleringer. Retoucheringer. Mindre afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 12. april 2021
Vurdering
Hammerslag
22 bud