1951/281
“Atmos” bordur i kasse af forgyldt messing og glas, timekrans med arabertal. Mærket 'ATMOS' Nummereret 378055. 20. årh. H. 22,5. L. 18. B. 13,5.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Forgyldning slidt.
Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 23. december 2019
Vurdering
Hammerslag
17 bud