2035/9027
Lysarm af messingmalm, gotisk form, gennembrudt arbejde, støbt med hestehoved; til vægophæng. 20. årh. L. 35 cm.
Proveniens: Avening Court, Gloucestershire.
Fremstår med spor af brug.
Avening Court, del 1, 24. august 2020
Vurdering
Hammerslag