2415/74
Afshar nomadetæppe, Persien. Klassisk rosendesign. Knyttet på uldkæde. 20. årh.s midte. 186×129.
Jævnt slidt.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. april 2024
Vurdering
Hammerslag