2415/​74

Afshar nomadetæppe, Persien. Klassisk rosendesign. Knyttet på uldkæde. 20. årh.s midte. 186×129.

Jævnt slidt.

Ældre malerier, møbler og varia, 8. april 2024

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag