2220/2020
Armbåndsur af 18 kt. guld. Mekanisk værk med manuelt optræk. Gylden urskive med forgyldte visere og timemarkører. Original integreret lænke af 18 kt. guld. Samlet vægt ca. 28 g. Urets B. 14 mm. 1960–70'erne.
Fremstår med mindre alders- og brugsspor. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 18. maj 2022
Vurdering
Hammerslag