2039/736
Skål af grønt glas udført i paté de verre teknik dekoreret med slørhaler i blågrønt, lysegrønt og rosa glas. Sign. A. Walter, Nancy. Udført cirka 1900–1910. H. max. 6,7. L. 14.
Almindelig brugspatina, herunder nogle overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design, 22. september 2020
Vurdering
Hammerslag