Adolph Larsen (f. København 1856, d. Svejbæk 1942)
Aftenlys over et englandskab med græssende kvæg ved en sø. Sign. Adolph Larsen 1929. Olie på lærred. 58×80.
Mindre krakeleringer og enkelte mindre retoucheringer. Behov for let overfladerensning og opstramning.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021