1803/1522
To græske ikoner, Gudsmoderen med Jesubarnet. 35×26. Samt Den Velsignende Kristus. 31×27. Begge tempera på træ. 19. årh.(2)
Begge: Ridser og mærker. krakeleringer samt afskalninger.
Varia, 18. januar 2018
Vurdering
Hammerslag
15 bud